خانه » خبر ورزشی » درمان شب ادراری نسخه ابوعلی سینا

اطلاعیه سایت

درمان شب ادراری نسخه ابوعلی سینا

درمان شب ادراری نسخه ابوعلی سینا

درمان شب ادراری نسخه ابوعلی سینا

در دوره ای از کودکی ، یکی از مسائلی که باعث اذیت شدن والدین می شود. شب ادراری فرزندشان است. بسیاری از خانواده ها برای درمان این مسئله به پزشک می روند. شب ادراری نه فقط برای خانواده بلکه برای خود کودک نیز آزار دهنده است.

اگر فرزند شما هم دچار شب ادراری است حتماً می دانید که این مشکل می تواند بسیاری از والدین را خسته و کلافه کند. البته این تنها والدین نیستند که از این مشکل رنج می برند؛ بلکه خود کودک هم ممکن است به عنوان تلخترین تجربه زندگی اش از آن یاد کند.

شب ادراری امری ناخودآگاه است و فرد بر آن اراده ای ندارد. در واقع این مشکل زمانی بروز می کند که مثانه فرد در طول خواب آن قدر پر می شود که ظرفیت آن تکمیل شده و ادرار اضافی را به شکلی غیرارادی خارج می کند. درعین حال حس پر بودن مثانه آن قدر قوی نیست که فرد را از خواب بیدار کند تا ادرار را دفع کند. از دلایل شب ادراری می توان به وجود اختلال در هورمون های بدن، مشکل مثانه، ناآرامی هنگام خواب، مصرف دارویی خاص، مشکلات روانی و یا ژنتیک اشاره کرد، اما یکی از عوامل تأثیرگذار دیگر نیز تغذیه است.

برخی مواد غذایی هستند که بهتر است آن ها را در طول شب و چند ساعت پیش از خواب مصرف نکرد. این مواد غذایی حساسیت و تولید ادرار را افزایش می دهد که همین امر می تواند منجر به عدم کنترل کودک بر ادرار و شب ادراری شود.

شب ادراری

راه های درمان شب ادراری

سن شب ادراری کودک

شب ادراری در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد، اما در دوران کودکی شایع تر است. این مشکل قبل از سن پنج سالگی می تواند طبیعی باشد. ابن سینا اعتقاد داشت شب ادراری کودکان با افزایش سن که کودک قوی و تنومندتر شد، متوقف می شود، اما در برخی موارد شب ادراری به دلایلی رخ می دهد که باید مورد بررسی قرار بگیرد و درمان شود.

از علل شب ادراری کودکان می توان به تاخیر در تکامل مغز، اختلالات سیستم اعصاب، مثانه نوروژنیک، ناپایداری مثانه، خواب سنگین، اختلالات روانی، بیماری های ارثی، عفونت، استرس، بیماری های عضوی ناحیه مثانه یا آلت تناسلی، شلی یا کاهش ظرفیت مثانه، کمبود هورمون ضد ادرار و… اشاره کرد.

غیر از درمان دارویی، روش هایی وجود دارد که می تواند تا حد زیادی به درمان این مشکل کمک کند:
* زنجبیل نیز از دیگر گیاهان مفید در درمان این مشکل است.

* برخی منابع نشان می دهد دمکرده سنبل الطیب در درمان شب ادراری کودکان مفید است.

* برخی ورزش ها مانند درازونشست و بشین و پاشو نیز در تقویت عضلات شکم و مثانه موثر است.

* همچنین باید توجه کرد در طول شب به ویژه چند ساعت قبل از خواب، کودک مایعات کمتری را بنوشد و حتماً قبل از خواب به دست شویی برود.

* بهتر است از خوردن هندوانه، مرکبات، ماست، دوغ و غذاهایی که خاصیت سرد دارند در شب خودداری شود.

* بهتر است افرادی که به شب ادراری مبتلا هستند از خوردن مواد غذایی محرک مانند قهوه، فلفل، مواد کافئین دار، نوشابه های گازدار، کنسروها، غذاهای آماده و فست فود خودداری کنند.

* گل ختمی نیز از جمله گیاهان مفید در درمان شب ادراری است که می توان روزانه دو بار به صورت دم کرده میل کرد.

* به کودکتان اطمینان دهید با ورزش و تمرین و گوش کردن به توصیه های شما می تواند قدرت و ظرفیت مثانه اش را افزایش دهد و او را مطمئن کنید که این یک مشکل گذراست.

* از مشکل شب ادراری کودک خود به دیگران، به خصوص هم سن و سالانش چیزی نگویید. هرگز از جملاتی مانند «بازم رختخوابتو خیس کردی» که بار منفی و سرزنش دارد، استفاده نکنید.

* با این امر بسیار عادی برخورد کنید. حتی می توانید از کودک خود بخواهید در نظافت و جمع کردن رختخواب به شما کمک کند که این امر ضمن تقویت مسئولت پذیری کودک، نوعی سهیم شدن وی در زحمات شما به علت شب ادراری اوست.

* همچنین می توانید به کودک خود یاد دهید عضلات شکم خود را منقبض و نفس خود را برای چند ثانیه حبس کند و این کار را پشت سر هم حدود ۱۰ تا ۲۰ بار و چند بار در روز انجام دهد. این ورزش نیز در تقویت عضلات نگه دارنده ادرار و مثانه بسیار موثر است.

* یکی از علل شب ادراری کودکان مسائل عاطفی و استرس است. با کودک خود بیشتر صحبت کنید. سعی کنید محیط آرام تری برای وی فراهم کنید، از تماشای فیلم های ترسناک و تعریف کردن قصه های وحشتناک و جنایی به طور جدی خودداری کنید.

* طب سوزنی با مکانیسم ایجاد آرامش و تقویت اسفنکترهای ادراری و تقویت مثانه نیز روش درمانی مفید در کمک به حل مشکل شب ادراری در کودکان و بزرگسالان است.

* طبق تحقیقاتی که توسط مۆسسات پزشکی صورت گرفته ثابت شده است که رابطه ای قوی میان مصرف شیر و مواد لبنی پیش از خواب و شب ادراری وجود دارد. در واقع کودکانی که پیش از خواب شیر یا ماده لبنی دیگری مصرف می کنند، بیشتر در معرض شب ادراری قرار دارند. به همین دلیل هم توصیه می شود والدین چند ساعت پیش از خواب به فرزند خود اجازه نوشیدن شیر یا سایر لبنیات را ندهد.

* کافئین ماده ای ادرارآور است و غذاها و نوشیدنی هایی که حاوی کافئین هستند تولید ادرار را افزایش می دهند. بهتر است پس از ساعات پایانی روز، از مصرف هر ماده غذایی کافئین دار خودداری شود.

* شکلات نیز حاوی کافئین است. به همین دلیل هم در افزایش ادرار موثر است، اما باید بدانید که میزان کافئین در همه شکلات ها یکسان نیست. معمولاً بر روی بسته های شکلات یا نوشیدنی های شکلاتی میزان کافئین موجود در آن درج شده است. به همین دلیل هم توصیه می شود پیش از مصرف شکلات و سایر محصولات وابسته به آن، حتماً اطلاعات مندرج بر آن را بخوانید.

* هر انسانی دارای خصوصیاتی فیزیکی خاصی است و بدن او نسبت به هر غذایی واکنش متفاوتی نشان می دهد. ممکن است فرزند شما نیز به غذاهای خاصی حساس باشد و مصرف آن مواد غذایی منجر به شب ادراری او شود. برای اینکه بهتر بتوانید غذاهایی که فرزندتان به آن ها حساس است را بشناسید، بهتر است تا چندین روز هر ماده غذایی که فرزندتان می خورد را در دفترچه ای یادداشت کنید. هرگاه فرزندتان در طول شب دچار شب ادراری شد، به آن دفترچه مراجعه کنید و ببینید در طول آن روز کودک چه ماده غذایی را بیشتر یا پیش از خواب مصرف کرده است. برخی از مواد غذایی که ممکن است کودکان به آن واکنش نشان دهند عبارت اند از ذرت، تخم مرغ، گندم و سویا.

نمناک

نسخه بوعلی سینا برای درمان شب ادراری – نمناک

namnak.com/درمانشبادراری-.p36285
رتبه: ۵ – ‏ نقد

نسخه بوعلی سینا برای درمان شب ادراری. شب ادراری ، شب ادراری بچه ها. شب ادراری کودکان مشکل شایع و آزار دهنده ای که در بیشتر کودکان مشاهده میشود , بهترین روش های …

نسخه بوعلی سینا برای درمان شب ادراری

rk9.ir/news/19356
۷ ساعت پیش – در دوره ای از کودکی ، یکی از مسائلی که باعث اذیت شدن والدین می شود. شب ادراری فرزندشان است. بسیاری از خانواده ها برای درمان این مسئله به پزشک می …

نسخه بوعلی سینا برای درمان شب ادراری – همه جو

hamejoo.ir › گوناگون
۷ ساعت پیش – در دوره ای از کودکی ، یکی از مسائلی که باعث اذیت شدن والدین می شود. شب ادراری فرزندشان است. بسیاری از خانواده ها برای درمان این مسئله به پزشک می …

نسخه بوعلی سینا برای درمان شب ادراری – جالبناک

jalebnak.com/نسخهبوعلیسینا-برای-درمانشبادراری/
۶ ساعت پیش – … لبنان · اخبار یمن. شما در خانه سبک زندگی نسخه بوعلی سینا برای درمان شب ادراری … بیماری پیرونی بدترین مشکل جنسی مردان و درمان آن. ۱۷ شهریور …

ابن سینا چه توصیه ای به درمان شب ادراری دارد؟ | گل ختمی نیز

www.ghatreh.com/news/nn26702533/ابنسینا-توصیه-درمانادراری-دارد
۲۹ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – گل ختمی نیز از جمله گیاهان مفید در درمان شب ادراری است که می توان روزانه دو بار به صورت دم کرده میل کرد. –

ابن سینا | درمان شب ادراری بدون دارو – مطالب برگزیده – نیاز روز

boro.niazerooz.com › سبک زندگی › کودکان
۲۸ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. – تبیان: شب ادراری امری ناخودآگاه است و فرد بر آن اراده‌ای ندارد. در واقع این مشکل زمانی بروز می‌کند که مثانه فرد در طول خواب آن‌قدر پر می‌شود که ظرفیت آن …

شب‌ادراری – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/شب‌ادراری
اگر کودک شب ادراری نداشته و بعداً دچار آن شده به آن شب ادراری ثانویه (SNE) گویند. … وجود مثانه غیر طبیعی، عفونت یا دیابت پزشکان را به سمت درمان هدایت می‌کند. … ابوعلی سینا در کتاب قانون در طب می‌گوید: «ادرار کردن در بستر، اغلب به دلیل خواب عمیق است: وقتی که ادرار شروع … ایجاد کتاب · دریافت به‌صورت PDF · نسخهٔ قابل چاپ …

نسخه طب سنتی برای شب ادراری! – نیک صالحی

www.niksalehi.com/hamechiz/archives/225617.php
۲۹ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. – نسخه طب سنتی برای شب ادراری ، شب ادراری ، درمان شب ادراری ، شب ادراری کودک ، نسخه گیاهی برای شب ادراری کودک ، درمان سنتی شب ادراری کودک …

نرم افزار قانون در طب ابوعلی سینا – فصل بیماریهای مثانه و …

ghanoonteb.mihanblog.com/post/15
۱۸ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. – فصل بیماریهای مثانه و ادرار از نرم افزار کتاب سوم قانون در طب سینا. … متن به اطلاعاتمورد نظرتان برسید و نسخه مورد نیازتان را از نرم افزار دریافت بفرمائید . … درمان ورم سخت در مثانه … درمان بركندگی و سستی مثانه … درمان شب ادراری.

شب ادراری کودکان – برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/128174/شبادراری-کودکان
رتبه: ۹۶% – ‏۱۰٬۸۲۲ نقد

۲۱ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. – ابوعلی سینا در کتاب قانون خود می‌گوید: «ادرار کردن در … در چنین شرایطی علت ابتلای کودک به شب ادراری، سرشتی محسوب می شود. آنچه در کودکان …

طب سنتی ایران – عسل از دیدگاه ابو علی سینا

tebirani.blogfa.com/post/27
طب سنتی ایران – عسل از دیدگاه ابو علی سینا – احیای طب ایرانی و شناخت گیاهان دارویی ایرانی. … ريزش مو در طب سنتي · درمان عفونت ادراري … جوش هاي جلدي كه بر اثر برخي امراض عفوني و به علت اختلالات عروقي عصبي توليد مي شود. … توجه : لطفا دقت داشته باشید که حتما تلگرام شما بروزرسانی شده به آخرین نسخه ی این نرم افزار باشد.

طب گیاهی ابوعلی سینا در مورد شب ادراری کودکان

mkoreazizami.saharstore.ir/…/طب%۲۰گیاهی%۲۰ابوعلی%۲۰سینا%۲۰در%۲۰مورد%۲۰…
نسخه طب سنتی برای شب ادراری ، شب ادراری ، درمان شب ادراری ، شب ادراری کودک … حکیم ابو علی سينا جهت درمان و بهبود کامل با داروهای گياهي یک اربعین (۴۰ روز ) .

خواص پونه از زبان ابوعلي سينا – بیتوته

www.beytoote.com/health/cure-herbaceous/pune2-properties.html
خواص پونه از دیدگاه ابوعلی سینا,خواص پونه در درمان دردهای بدن,هر پونه‌ای و بویژه پونۀ کوهی بی‌اشتهایی و ضعف معده را از بین مي‌برد و..,خوردن و ضماد گذاشتن پونه پادزهر …

‌طب اسلامی وسنتی حکیم عقیلی خراسانی – درمانها

salamatattari.blogfa.com/tag/درمانها
پراکنده شده بود و محمد بن زکریا جمعش کرد و ناقص بود تا این که ابوعلی سینا کاملش کرد.۱ …. درمان شب ادراری کودکان بنا به روایتی از امام صادق علیه السلام … به مدت ده شب (هر شب یک گردو)- ایشان بیان میداشت که این نسخه را اجرا کرده واثر بخش بوده.

گیاهان دارویی

alabadiei.blogfa.com/
این نسخه را می‌توانید هنگامی که این افراد دچار ضعف و افت فشار می‌شوند به آنها بدهید. … شب ادراری در کودکان یکی از شایع‌ترین اختلال‌های دستگاه ادراری محسوب می‌شود که ….. گیاهان دارویی که ابن سینا از آنها برای درمان بیماری ها استفاده می کرده خواهید دید.

انزال زودرس، درمان به دور از هیاهوی تبلیغات – طب شیعه

shiateb.com/pages/?current=viewdoc&langid=1&sel=862
یک نسخه ترکیبی ساده با اسفند: ۲۵ گرم اسفند را با ۱۰ گرم کندر و ۵ گرم میخک … این ضماد علاوه بر انزال زودرس، در درمان شب ادراری کودکان و برای تقویت کمر زنان تازه …

نسخه شفا – مرکز اطلاع رسانی غدیر

www.ghadeer.org/Book/480/78814
نسخه شفا , دکتر صفدر صانعی , … نسخه شب شاشی · معجون ضد سلسله بول و نیز مؤثر بر شب ادراری · نسخه دیگر · نسخه ساده زیر نیز خیلی مؤثر است …. ابوعلی سینا معتقد است که هر دردی با گیاهی درمان و هر گیاهی دردی را درمان خواهد کرد (به امید آن روز).

نسخه بوعلی سینا برای درمان شب ادراری – آذر نیوز آنلاین – ۰

www.azarnewsonline.com/post/2321760.html
۷ ساعت پیش – آذر نیوز آنلاین – شب ادراری کودکان مشکل شایع و آزار دهنده ای که در بیشتر کودکان مشاهده میشود , بهترین روش های سنتی و گیاهی درمان شب ادراری را …

عسل درمانی – نیش و نوش

nish-o-nosh.blogsky.com/1389/12/08/post-12/
ابو علی سینا درکتاب قانون خود دهها نسخه بر پایه عسل وموم ذکر نموده است او می نویسد مصرف متـناوب عسل درهنگام زیاد شدن …. درمان شب ادراری کودکان(زیر ۵سال) با عسل:.

بعضی درمانها در طب سنتی – طب سنتی واسلامی در ایران – …

sasansadr51.blogfa.com/post/6
برای درمان شب ادراری کودکان و بزرگسالان ، کافیه شبها دوغ و ماست نخورن . … طب سنتی بسیار طب غنی است که با ساده ترین روشها بیماری های لاعلاج را درمان میکند. … بوعلی سینا :در تمام طب ۲ چیز مظلوم واقع شده و از دست رفته ندیدم یکی ماءالجبن و ارکان …

نسخه ابن سینا برای درمان آلرژی فصلی – آکا

www.akairan.com/health/bimari-behdasht/201551710430.html
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. – نسخه ابن سینا برای درمان آلرژی فصلی درمان عطسه,ابن سینا,طب سنتی. … مصرف الکل · دیسک · زگیل و میخچه · تکرر ادرار · بوتاکس · طحال · جرم دندان.

گیاهان دارویی – طب سنتی و اسلامی-گل شفا – حجامت و خواص آن

www.golshafa.blogfa.com/page/hjamat.aspx
اخدعین: حجامت کتف؛ برای درمان فلج، آرتروز گردن؛ دیسک گردن؛ سکسکه؛ درد شانه؛ سرفه … بینِ بالای دو باسن: برای درمان خار پشت؛ انزال زودرس؛ شب ادراری؛ یبوست؛ ….. محمد زكرياي رازي در كتاب “الحاوي”، شيخ الرئيس ابو علي سينا در كتاب “قانون طب“، …

روش قطعی و معجزه اسا برای درمان شب ادراری کودکان و …

mob.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1221931
۸ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – موضوع: روش قطعی و معجزه اسا برای درمان شب ادراری کودکان و … طب ابو علی سینا گفته بود به خاطر غلبه ی سردی به بدن هست … من همون شب اول نتیجه رو دیدم اما میخوام تا ۶۰ شب هل درمانی رو ادامه بدم که نسخه ی بو علی نصفه نیمه نمونه.

سایت تخصصی علمی و کاربردی – درمان گیاهی بیماریها در چهل روز

azizmokhtari.blogfa.com/post-51.aspx
بنا به فتوای حکیم ابو علی سینا جهت درمان و بهبود کامل با داروهای گیاهی یک اربعین (۴۰ …. موارد مصرف: شب ادراری کودکان،تقویت مثانه،بی اختیاری ادرار،تکرر ادرار …

فایل متنی – طب سنتی اسلامی

tebebartar.blogfa.com/category/1?p=2
۹- بوعلي سينا سير را اكسير حيات ناميده است . … ۳۶- درمان قطره قطره آمدن ادرار ۳۷- درمان انگل روده تمام كرمها … الف)شستشوی چشم با عرق رازیانه شبانگاه ( ۱۲۰ شب) …… توجه : اگر مشکلات روده همراه با مشکلاتی از معده باشد در نسخه بالا از نصف لیوان گلاب …

اردیبهشت ۱۳۹۲ – طب سنتی برترین طب دنیا – blogfa.com

tebeirani-eslami.blogfa.com/1392/02
کبدی پیدا میکنند) زبری پوست صورت زرد شدن سفیدی چشم ادرار. خیلی زرد و …. برای درمان عفونت گوش به مدت ۳ شب ۲ تا ۳ قطره عسل در گوش بچکانند. … نسخه دکتر روازاده * …… به عقیده ى ابن سینا، بھترین مکتب پزشکى آن است که به دارو نیاز.

درمان شب ادراری با کمک ابن‌سینا | ایران سنتر – خانه

irctr.ir/baby/درمانشبادراری-با-کمک-ابنسینا-۷۶۲
۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. – گل ختمی نیز از جمله گیاهان مفید در درمان شب ادراری است که می‌توان روزانه دو … تاثیر ابن سینا بر متفکران قرون وسطی/ الهیات ابن سینا؛ نسخه دوم مت …

نسخه های گیاهی جهت درمان بیماریهای مختلف – پارسی طب

fa.parsiteb.com › دانستنیهای پزشکی
خانه / دانستنیهای پزشکی / نسخه های گیاهی جهت درمان بیماریهای مختلف … اين كار باعث كاهش حالت اسيدي ادرار شده و در نتيجه سوزش و درد كمتر مي‌شود. … به اعتقاد اين متخصص اگر هر شب روي زگيل را با قسمت داخلي پوست موز بپوشانيد، پس از مدتي زگيل …

میگنا – روش‌های غیردارویی برای درمان شب‌ ادراری – نسخه قابل چاپ

www.migna.ir/prtdxz0x.yt0s56a22y.html

۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. – ابن سینا اعتقاد داشت شب ادراری کودکان با افزایش سن که کودک قوی و تنومندتر شد، متوقف می‌شود، اما در برخی موارد شب ادراری به دلایلی رخ می‌دهد که …

درمان داروی سنتی با ابوعلی سینا ورواندرم

darmanbadan.blogfa.com/
درمان داروی سنتی با ابوعلی سینا ورواندرم – … و درد بسیار شدید رخ میدهد و زبان بی نهایت زبر میگردد شب بیداری شدت می یابد عوارض و سنگینی زیاد میشوند و امکان دارد …

طب گیاهی فروشگاه مرکزی شفا

www.shafa110.ir/
بسته درمانی، شفا بخش بیماری های ذیل را از ما تهیه کنید … از عود سیاتیک و سیاتیک ، صرع و تشنج ، شب ادراری بزرگسالان و کودکان ، خروپف ، پروستات ، گرفتگی …

شب ادراری | بوعلی

boalii.ir/tag/nocturnal-enuresis
دو نسخه جهت شب ادراری ۱- شب ادرارى، احتلام شبانه، تكرّر ادرار تخم شاهى ۳۰ گرم‏ … ۲- شب ادرارى اسطوخدوس ۵۰ گرم پودينه ۳۰ گرم گلنار ۲۰ گرم يك قاشق غذاخورى در يك ليوان آب كمى … … درمان خانگی برای رفع لکه های پیری … کبد از نگاه بوعلی سینا …

نسخه بو علی سینا Archives – گیاه دارو – دارو گیاهی – طب سنتی

giyah-daroo.ir/tag/نسخهبو-علیسینا/
درمان های گیاهی … خانه / بایگانی برچسب: نسخه بو علی سینا … هندی) – ۱۴,۶۸۸ views; درمان شب ادراری – ۱۳,۶۸۸ views; موادغذایی مفیدبرای پسردارشدن – ۱۳,۲۸۹ views …

تیر ۱۳۹۲ – کلینیک گیاه درمانی امام رضا

yaserparyab92.blogfa.com/9204.aspx
کلینیک گیاه درمانی امام رضا – ارائه دهنده خدمات پوست – مو – زیبایی – چاقی … البته در نسخ طب سنتی نسخه هایی نیز وجود دارد که ۲ الی ۳ ساعت قبل از جماع ….. ۴- یک شب در میان عضلات دور ستون فقرات را بالاخص محل چهاربند (گودی کمر ) را …… مجمع پژوهشگران طب گیاهی بوعلی سینا با آزمایش های مکرر آثار درمانی زالو را تجربه کرده است .

طب ابوعلی سینا: گیاه دارویی دم اسب | بادبادک

www.badbadakmedia.com/article/1356-طب-ابوعلیسینا-گیاه-دارویی-دم-اسب
۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. – طب ابوعلی سینا: گیاه دارویی دم اسب …. “دم اسب” در گیاه درمانی برای درمان بی اختیاری ادراری در کودکان و شب ادراری آنها تجویز می گردد. … نسخه چاپی.

خواص گیاهن دارویی – عطاری – طب سنتی – زالو درمانی – گیاهان …

۰۲۱dr.com/400
گیاه دارویی بومادران کاربردهای درمانی مختلفی دارد که از جمله خواص آن، در درمان …. باشد که در داروخانه ها، بدون نسخه عرضه می شود و برای عوارض سرماخوردگی بسیار اثربخش است. … شلغم گیاهی است با نام علمی Brassica napus و نام عمومی turnip از خانواده شب بو. ….. حکیم ابوعلی سینا از این گیاه برای درمان سل ریوی، آسم مزمن و برونشیت بهره …

گرفتگی رگهای قلب | مجله طب اسلامی

www.eslamteb.com/گرفتگی-رگهای-قلب/
۲۲ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. – … کلیه و مجاری ادراری, – مغز و اعصاب و روان, – بیمارهای گوناگون و متفرقه, اخبار پزشکی … باز کردن عروق قلب بدون جراحی به توصیه ابوعلی سینا : … گذشت یک هفته همین پروسه را به مدت ۲۰ شب دیگر تکرار کنید اگر خواستید این درمان را … توصیه بهداشتی : نسخه رفع گرفتگی و انسداد عروق قلب گفته دکتر روازاده:.

اردیبهشت ٩٤ – تجارب طب سنتی

tajarobteb.persianblog.ir/1394/2/
نارنج و عرق نارنج برای درمان با منطر طب سنتی چیست. نویسنده: حسین معارفی ….. بول را کم و شب ادراری را درمان می کند . صدا را صاف کرده و … توصیه ابوعلی سینا به تازگی در دانشگاه آرلانگ آلمان نیز تحقیق اثبات شده است. ۲۱دانه سیر و ۷عدد لیمو …

نسخه بوعلی سینا برای رفع مشکل کم خوابی

www.payamsalam.ir/نسخهبوعلیسینا-برای-رفع-مشکل-کم-خوابی/
۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. – پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > سلامت > نسخه بوعلی سینا برای …. شب باشد چون باعث ابتلا به تکرر ادرار و در نهایت بی خوابی می شود.

نسخه چاپی – تیتریک

titre1.ir/fa/print/26571
در این رابطه ابوعلی سینا دانشمند و پزشک مشهور اسلام، آب زغال اخته را برای شستشوی زخم … ۱۰٫ نظریه ای وجود دارد که زغال اخته برای درمان شب ادراری بچه ها هم مفید است.

روشهاي تشخيصي و درماني در طب سنتي (۲) – راسخون

www.rasekhoon.net › … › روشهاي تشخيصي و درماني در طب سنتي (۲)
۲۰ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – يعني در طول شب حاصل شده باشد و مدت زمان زيادي در مثانه نمانده باشد. …. ۲- ابن سينا بررسي ادرار را فقط براي آگاهي از سيستم ادراري مفيد نمي دانسته، …

عکس/ کارگاه بسته بندی چای در زمان پهلوی اول | دمادم

damadam.ir › اخبار › آخرین نیوز › علمی و پزشکی
۶ ساعت پیش – گیاهی که از نظر طب سنتی، طب اسلامی و طب ابوعلی سینا یک ماده سرطانزاست! البته ابوعلی سینا از این گیاه در برخی موارد برای درمان استفاده می کرد اما …. + عکس · ۱۷ نسخه بوعلی سینا برای درمان شب ادراری · ۱۸ ربایش پسر ۱۵ساله …

حکیم ایرانی – بوعلی سینا

hakimeirani.blogfa.com/
۸ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. – حکیم ایرانی – بوعلی سینا – از همه جا چه خبر؟؟؟؟ … ج) روغن کنجد یا زیتون هر شب روی ملاج سر مالیده شود (۴۰ الی ۱۲۰ شب) د) شبی یک لیوان عرق بهار نارنج با یک …. نسخه ها و نکات درمانی. تذکر: چنانکه ….. خواص حجامت (۱) شب ادراری (۱)

گیاهان دارویی سینا( ساوه) ۰۸۶۴۲۲۲۹۲۵۱

www.sina-herb-med.blogfa.com/
۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. – گیاهان دارویی سینا( ساوه) ۰۸۶۴۲۲۲۹۲۵۱ – توضیح درباره گیاهان دارویی و خواص آنها. … واقعیت: دارو باید آخرین راه درمان شب ادراری در کودکان باشد. ….. اگر داروهای الکالین (نسخه ای یا بدون نسخه) مصرف می کنید، بهتر است که از مصرف …

کتاب درمان بیماری های کلیه و مثانه با طب گیاهی: عفونت و …

www.ketab.ir/modules.php?name=News&op=pirbook&bcode=1925353
کتاب درمان بیماری های کلیه و مثانه با طب گیاهی: عفونت و سنگ، شب ادراری انتشارات آذربیان جيبي شومیز … کتاب نسخه های گیاهی حکیم ابوعلی سینا به زبان ساده.

عسل طبیعی – درمان باعسل.درمان با عسل ودارچین -سیاه دانه و….

asalmasood.blogfa.com/cat-18.aspx
مخلوط عسل و پودر دارچين ، درمان كننده درد معده، زخم معده و نفخ مي باشد. …… در هر حال عسل طبیعی ماده ای است که بو علی سینا در کتاب قانونش نسخه های زیادی را بر ….. از فزوني بول (ادرار) شكايت كرد، حضرت فرمود: سياه دانه در آخر شب تناول كن و نيز فرمود: من …

استان خراسان جنوبی/خواص دارویی عسل(مهندس مرتضی معراجیان)

skh.ivo.ir/portal/home/showpage.aspx?object=paper&categoryid…
۲۴ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – ابو علی سینا درکتاب قانون خود دهها نسخه بر پایه عسل وموم ذکر نموده است او می نویسد مصرف متـناوب …. درمان شب ادراری کودکان(زیر ۵سال) با عسل:

امیدم به خداست

omidambekhodase.niniweblog.com/p3.php
۲۹ شهریور ۱۳۹۱ ه‍.ش. – گاهی آزمایش ادرار برای آگاهی از مسمومیت بارداری لازم است. ….. نسخه های درمانی دکتر جمشید خدادای ….. همچنین حجامت به تسریع درمان تیک های عصبی و شب ادراری و بیش فعالی کودکان کمک قابل توجهی میکند. … در کتاب قانون بوعلی سینا اشاره شده که در مردان رگی که مولد سلولهای جنسی میباشد از ناحیه پشت گوشها عبور …

آشنایی با خواص زغال‌‌اخته – همشهری

hamshahrionline.ir/details/180269
۱۷ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. – ابوعلی‌سینا، دانشمند و پزشک مشهور، آب زغال‌اخته را برای شست‌وشوی زخم‌های … نظریه‌ای وجود دارد که زغال‌اخته برای درمان شب‌ادراری بچه‌ها هم مفید است.

خواص انواع گياهان داروئی، عصاره و عرقيات – نسخه قابل چاپ …

forum.banianejavan.ir/printthread.php?tid=4862
۲۸ مهر ۱۳۹۰ ه‍.ش. – درمان هيپر پلازي پروستات، تكرار ادرار سوزش و درد هنگام دفع ادرارشب ادراري كودكان، تقويت مثانه، تكرار ادرار بزرگسالان، رفع افتادگي مثانه … بنا به گفته حكيم ابو علي سينا، زمان مناسب جهت درمان و بهبود بيماري با داروي گياهي …

خواص انواع گياهان دارويي – دکتر من

doctoreman.ir/fa/news/75/خواص-انواع-گياهان-دارويي
۲۸ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. – با كمی دقت مي‌توان دريافت كه درمان تمام بيماري‌های انسان در گياهان موجود در … شب ادراري كودكان، تقويت مثانه، تكرار ادرار بزرگسالان، رفع افتادگي مثانه … بنا به گفته حكيم ابو علي سينا، زمان مناسب جهت درمان و بهبود بيماري با … پیوندها; |; نظرسنجی; |; نسخه موبایل; |; عضویت در خبرنامه; |; اوقات شرعی; |; آب و هوا; |; RSS.

توصیه‌هایی به والدین برای درمان شب ادراری کودک – سایت …

www.tabnak.ir › اجتماعی › داخلی
۶ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. – همایونیان ادامه داد: برای درمان شب ادراری ابتدا باید کودک را نزد فوق تخصص کلیه اطفال برده …. توهین حامد بهداد به بوعلی سینا برای انتقاد از پزشکان!

تنها راه درمان استرس

www.entekhab.ir/fa/news/263305/تنها-راه-درمان-استرس
تنها راه درمان استرس … وی در ادامه با اشاره به عوامل فیزیولوژیکی‌ ناشی از استرس گفت: علت اصلی شب ادراری، ناخن جویدن و دندان قروچه علاوه بر عوامل ارثی و ژنتیکی، استرس ناشی از … send · print … فهم این بازیگر نازل از ابوعلی سینا و کیارستمی!

درمان شب ادراري – کیوی – رز بلاگ – متفاوت ترين سرويس …

kivi94.rozblog.com/post/120
۱۶ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. – درمان کودکان و نوجوانان مبتلا به شب ادراری – Professor Soltanzadeh … ابنسینا-چه-توصیه-ای-به-درمانشبادراری-دارد؟ ….. این نسخه برای کودکان

طب سنتی – پزشک آنلاین

drfarda.persianblog.ir/tag/طب_سنتی
اثبات اثرات درمانی گیاه زعفران مندرج در کتاب قانون بوعلی سینا …. رازیانه و اسپند و صبح‌ها با خوردن یک یا دو عدد تخم مرغ و کمی عسل شب ادراری آن‌ها درمان خواهد شد. … برای تهیه این نسخه کافی است یک نخود کندر را با یک نخود مصطکی و یک فندق سقز …

سیب سلامتی . مشاوره و درمان – درمان بیماریهای زنان

moshaver0.blogfa.com/tag/درمان-بیماریهای-زنان
الف) بادکش زیر شکم و کمر ۲۱ مرحله یک شب در میان … ۴- درمان مشکلات ادراری (تکرر ادرار – عدم کنترل ادرار – عفونت ادراری و . … مطالبی که در این وبلاگ گردآوری شده است اکثرا نسخه های استاد گرامی حسین خیر اندیش … پژوهشگران طب گیاهی بو علی سینا.

عرقیات گیاهی – مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/article/310904/عرقیات-گیاهی
تصفیه کننده خون، تب بر، درمان یبوست و بیماری های کبدی و کلیوی، مسکن … ورم مفاصل، ورم طحال، ضد کلسترول، یرقان، ملین،وجود خون در ادرار، مقوی معده، طراوت چهره … لیوان آب یا غلیظ تر در صورت اسهال میل شود و یا به صورت شربت صبح و شب مصرف شود. … جهت رفع بد بویی دهان عالی است،شیخ الرئیس ابو علی سینا در کتاب قانون می …

طب سنتی گیاهی حکیم عباس – blogfa.com

www.hakimabbas.blogfa.com/8707.aspx
مبتلایان به این بیماری شب هنگام خیال می کنند که چیزی سنگین روی بدن آنها نشسته است …. فهرست زیر در دست ویرایش است و شما عزیزان می توانید نسخه درمان گیاهی در ….. مجمع پژوهشگران طب گیاهی بوعلی سینا با آزمایش‌های مکرر آثار درمانی زالو را ….. روده ها، در دستگاه ادراری تناسلی و زیر بغل، پشت گوش، زیر پستان، کشاله ران، دست …

درمان سینوزیت | مهرطب

www.mehrteb.ir/fa/archives/860
۹ شهریور ۱۳۹۰ ه‍.ش. – … پژوهشگران طب گیاهی بو علی سینا · پورتال طب سنتی ، ایرانی اسلامی · دانشکده طب …. تنگی نفس و بد خوابی شبانه: در شب و با کاهش حرارت سینوس ها و کاهش حرکات مژکهای سلول … وجود توالت یا آشپزخانه در محیط زندگی: مواد شیمیایی خطرناکی که از مدفوع و ادرار یا از فعالیت های انجام …. نسخه ها و راهکارهای عملی درمانی.

مشاور گیاه درمانی حکیم وقاری اصل بناب

hakimveghari.blogfa.com/
مشاور گیاه درمانی حکیم وقاری اصل بناب – عطاری و دارو گیاهی چهارده معصوم (ع) … صدها سال است که از این گیاه برای درمان عفونت‌های مجاری ادرار استفاده می‌شود. … اگر بی‌خوابی دارید یا از اختلالات خواب رنج می‌برید و می‌خواهید شب آرامی بگذرانید یک ….. محــــمد زكرياي رازي در كتاب “الحاوي” ، شيخ الرئيس ابوعلي سينا در كتاب ” قانون در طب …

گزیده هایی از کتاب راز درمان – بخش ۴ – سایت حکیم دکتر روازاده

ravazadeh.com/fa/content/…/4157-گزیده-هایی-از-کتاب-راز-درمان-–-بخش-۴٫html
غیر از چکیدن ادرار در شب، مثانه و عضله مضیقه جلوی آن در نتیجه خوردن سردی زیاد ….. این نسخه عبارت بود از اسطوخودوس،عاقرقرحا، بسفایج، افتیمون شامی و مویز که … بویژه زکریای رازی و ابو علی سینا که ایرانی و سرآمد اطبای آن عصر بشمار می آمدند.

ابن‌سينا – کتابخانه طب سنتی ایران

library.timclinic.ir/index.php/hekayat-ahlenazar/ibn-sina-.html
بوعلی سینا در بخارا به دنیا آمد و از کودکی به دنبال کتاب و علم بود. … در يك شب زمستاني نيز، آتشي در كتابخانه افتاد كه احیاناً از آتش بخاري بوده است. … ابن‌سينا آتش‌افروز نيست و وي با اينكه سه كاتب را برای نسخه برداري از كتابها ….. ادراري كه دليل بر بيماري باشد و چون اطبّا در آن نظر افكنند از رنگ آن به علت بيماري استدلال كنند.

درمان امراض – هما طب سایت رسمی حجت الاسلام والمسلمین حکیم …

homateb.com › درمان ها
نحوه درمان: ۱- چکاندن پنج قطره روغن بادام شیرین به ملاج سر هر شب. ۲- خوردن سوپ … طبق نظر بوعلی سینا روغن بادام تلخ بهترین دارو برای امراض گوش است حتی …. این نسخه درصورت رعایت کامل باعث رفع کم خونی و فقر آهن و حتی درمان تالاسمی … به علت سرماخوردگی و ترشح مایع اسیدی از مغز مجاری صفرا و کبد و مجاری ادرار مسدود میشود.

بهترین توصیه ها برای کمک به درمان سرماخوردگی: – طب …

zendegee.persianblog.ir/post/44/
۲۸ دی ۱۳۹۰ ه‍.ش. – برای درمان گریپ؛ چه از نوع ساده آن با نام سرماخوردگی و یا زکام و چه از نوع سخت … شده که در جواب پزشکان بسیاری که در نزد ایشان نسخه های زیادی را برای معالجه ی …. دهید؛ برای درمان کامل سینوزیت لازم است به مدت هفت شب قبل از خواب؛ از بخور … رنگ چهره –بی رنگ بودن ادرار-و سردی حالات نزله ای بینی باشد؛ در طب سنتی …

فشارخون بالا – بیمارستان تخصصی ابن سینا

www.ebnesinahospital.com/page/display/10055
برای اغلب موارد فشارخون بالا(هایپر تانسیون ) هیچ علت دقیقی شناخته نشده است . … (خلاصه پرونده) بهمراه نسخه دارویی به بیمار داده خواهد شد وبیمار ترخیص می گردد. … به ناشتا بودن داردکه در صورت انجام هریک از اقدامات فوق شب قبل به بیمار اطلاع داده می شود. … در طول درمان با این داروممکن است رنگ ادرار به آبی تغییر یابدکه طبیعی است.

روازاده – قرآن درمانی – طب اسلامی – طب سنتی

sulduz.parsiblog.com/Category/روازاده/
روازاده – قرآن درمانی – طب اسلامی – طب سنتی – ارائه درمان برای بیماریها. … نسخه ها و آموزشهای بهترین پزشکان طب سنتی،اسلامی،ایرانی در زیبایی و سلامتی … کامل مثانه – تکرر ادرار – قطره قطره وسخت آمدن ادرار – واریکوسل – نازائی و عقیمی – شب ادراری …. ۴-آیا میدانید گوشت گاو به گفته بو علی سینا عامل ۱۶ بیماری مهلک می باشد که اولین آن …

مزاج انسان

physicsch2.persianblog.ir/
۱۰ فروردین ۱۳۹۰ ه‍.ش. – مزاج ها اساس و پایه طب را تشکیل می دهند و به قول ابن سینا کسی که طبایع و مزاج ها را … در درمان بیماری ها، سعی بر آن است که مزاج افراد را به اعتدال نزدیک کنند مثلا اگر مزاج … و رویای زرد، ترش رویی، خشم، پرخاشگری، بی تابی، زردی ادرار، ترکیدن دست و پا، ….. شب گوشه اتاق می خوابه صبح توی ایوون باید پیداش کنی.

دانشگاه بوعلی سینا در بین یک درصد دانشگاه های موثر جهان …

funnyfun95.blog.ir/…/دانشگاه-بوعلیسینا-در-بین-یک-درصد-دانشگاه-های-موثر-جهان…
همدان- معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه بوعلی سینا با اشاره به رشد ۲۰ درصدی چاپ مقالات بین … قرمزاساس تولید داروهای سولفا قرار گرفت که در درمان پنومونی موثر … برای شب ادراری کودکان نسخه ای دارد به این روش که :یک عدد گردو را به همراه پوست

طبیعت سرد و گرم بدن (مقالات و گزارشات) – ایران سلامت

forum.iransalamat.com/طب-مکمل…/طبیعت-سرد-و-گرم-بدن-مقالات-و-گزارشات-۳۶۵۰۲…
۳ بهمن ۱۳۸۹ ه‍.ش. – نمایش نسخه قابل چاپ · ارسال بصورت ایمیل… … اساتید طب سنتی در خصوص علت بروز این پدیده در افراد، معتقد هستند مزاج ….. متون قديمه طب سنتي ايران برگرفته از کتب معتبر و دانشمندان نام آوري چون ابن سينا …. به گفته آنها، در تجربه های کلینیکی بارها بیماران مبتلا به صرع، افسردگی، وسواس یا شب ادراری را می …

شیک ترین لباس مجلسی و شب های جدید – صفحه نخست

jahansite.xyz/post/?q=انتقال+برنامه+ها+به+کارت+حافظه+با+۲+دانلود
شیک ترین لباس مجلسی و شب های جدید. … نسخه بوعلی سینا برای درمان شب ادراری · آمبولی ریه در کمین زنان · ۱۰ مقصد لوکس سفر · کارگاه آموزشی سیستم عاملهای …

طب سنتی دکتر روا زاده – به وبلاگ سیب رحمت خوش امدید – …

ya-ali110.persianblog.ir/page/74
این کور یک چشمی می‌آید در صحرای سینا و دستش را بلند می‌کند و می‌گوید کو علی که … اصلا علت این که خداوند یهود را اسیر و پراکنده در کل دنیا کرد یکی از دلایلش همین ….. خداوند منت بر سر پیامبر ما گذاشت و به ایشان اجازه داد که یک شب به آسمان هفتم بروند. …. ۱۰ پند به انوشیران می‌دهد که اولین پندش این است: “اگر ادرار تو را فرا گرفت …

درمان ابوعلي سينا براي ريزش مو | ریزش مو , کاشت مو

wikimoo.ir/tag/درمانابوعليسينا-براي-ريزش-مو/
۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. – آیا با کراتینۀ مو درمان می شود؟ درمان های خانگی برای کنترل ریزش مو آیا رویش مجدد موها امکان دارد؟ درمان ریزش مو شوره سر و درمان شوره سر آیا با کراتینۀ …

فواید عسل، فواید درمانی عسل/زیبا وب سایت مفید پسران و …

www.zibaweb.com/asal.htm
ابو علي سينا دركتاب قانون خود دهها نسخه بر پايه عسل وموم ذكر نموده است او مي … كاهش داده و بهترين درمان اختلالات دهان است در زياد شدن ادرار مؤثر است ، دردهاي شكم …. دردرمان شب ادراي اطفال بسيار مفيد ميباشد ، باعث جذب آب و كاهش ميزان كلسيم خون مي گردد .

عطاری و داروخانه گیاهی ابن سینا – مطالب ابر عطاری

www.attarisina.ir/post/tag/عطاری
برای آشنایی با خواص گیاهان دارویی و نسخه های گیاهی به صفحات جانبی در سمت راست … کپسول‌های کاملا گیاهی برای درمان سنگ کلیه، سنگ صفرا، پروستات، پاکسازی … و حساسیت های فصلی، تیروئید، شب ادراری کودکان، ضد اعتیاد و انواع محصولات …

روزنامه ايران۸۸/۱۰/۲۶: خواص پنهان عسل – بانک اطلاعات …

www.magiran.com/npview.asp?ID=2024459
۲۶ دی ۱۳۸۸ ه‍.ش. – ابن سينا در كتاب قانون خود بيشتر نسخه هاي دارويي را جهت تجويز به … ناگفته نماند عسل به دليل خاصيت آرامش بخشي اش در درمان شب ادراري نيز موثر …

درمان سرماخوردگی مزمن – فروش عسل

www.amirasal111.com/index.php/درمان-سرماخوردگی-مزمن
عسل و درمان زود انزالی و تقویت قوای · انواع بیماری ها ومعالجه طبیعی۲ … و درمان سینوزیت · عسل و درمان سنگ کلیه و مثانه · عسل و درمان شب ادراری کودکان: … عسل در قانون ابوعلی سینا و مخزن الادویۀ · عسل و طب سنتی · تأیید شفای عسل در … ایوریش، اولد فیلد و کوستوگلوبوف برای درمان بیماری سرماخوردگی مزمن، آبریزش‌ها و گریپ این نسخه …

درمان اگزما | گیاه درمان | درمان با گیاهان , خواص دارویی گیاهان , …

giahdarman.com/tag/درمان-اگزما/
از گذشته شربت بنفشه مورد توجه اطبای طب سنتی ایران به ویژه ابن سینا جهت درمان بیماری های خاص بوده و امروزه با توجه به نیاز جامعه ما خواص درمانی و همچنین طرز تهیه آن را در اختیار علاقمندان … داروی گیاهی اختصاصی شب ادرارینسخه گیاهی اشتها آور.

داروهای ضد دل درد – علایم مزاجهای چهارگانه و انتخاب غذا.حجامت.زالو …

robabnaz18.persianblog.ir/…/داروهای_ضد_دل_درد_-_ضد_قولنج__-_و_باد_شکن_و_ض…
نسخه شماره ۱- داروی باد شکن ( ضد نفخ ). دانه زیره یک … سپس آنرا صاف کرده صبح و شب هر بار یک فنجان قبل از غذا میل می کنند . نسخه شماره ۲- …. تجزیه ادرار در طب قدیم(۱) » داروهای مسهل … شرح جزئیات بیماریهای قلب از دیدگاه ابوعلی سینا &q(۱) » درمان …

مطالبی در مورد زالو و زالو اندازی – نسخه قابل چاپ

aryadownload.samenblog.com/print/29.htm
۱۶ – اسهال , ادرار زیاد , تعریق فراوان , استفراغ فراوان قبل از زالو درمانی نباید باشد. … مجمع پژوهشگران طب گیاهی بوعلی سینا با آزمایش‌های مکرر آثار درمانی زالو را تجربه …… ۱۸ – جهت جبران خون از دست رفته ۵شب هر شب یک تا دو سیخ گوشت گوسفند …

طب بوعلي سینا – گياهان دارويي پیروز

pherbal.com/pages/viewmore/pageid/36/lang/fa
در طب بوعلي سينا با اصطلاحات طبع سرد . … ابن سينا از قول بقراط مي گويد. … دارو ها بعضي اثر جزيي دارند ( اسهال و قي و ادرار آورى ) و بعضى اثر كلي ( معالجه …. كنندگي و شيوه طب قديم اقليمي است نه جهانى كه همه را با يكجور نسخه دادن درمان كند. ….. براي زخم هاي موضعي: با گاز استريل حاوي عسل روي زخم را بپوشانيد و شب آن را برداريد.

کندو | عسل برای اندروید

www.asr24.com/app.jsp?id=3357238&package=Asal.smalltools.ir
۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. – نسخه ۱٫۵٫ اندروید ۱٫۶ به بالا. گروه ایرانی. حجم ۸۰۱٫۹۱ KB. قیمت ۸,۵۰۰ ریال … از گذشته تا کنون از عسل طبیعی در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده شده است. …. عسل در قانون ابوعلی سینا و مخزن الادویۀ … عسل و درمان شب ادراری کودکان:

عرقیات گیاهی و خواص آنها [آرشیو] – سایت علمی دانشجویان ایران

www.daneshju.ir/forum/sitemap/t-182786.html
۳۰ فروردین ۱۳۹۲ ه‍.ش. – عرق بید: درمان تب های شدید ودردهای تناسلی – زردی پوست (یرقان) – تصفیه خون. … مشاهده نسخه کامل : عرقیات گیاهی و خواص آنها …. عرق گياهي پونه (شب ادراري) … بنا به گفته حكيم ابو علي سينا، زمان مناسب جهت درمان و بهبود بيماري با …

طب سنتی گیاهی – حکیم عباس

hakimabbas.ir/component/content/category/80-2012-10-26-12-27-33.html
طب سنتی,طب مکمل,زیبایی پوست,حجامت,زالو درمانی,درمان بیماری. … ادراری از جمله تکرر ادرار، اجبار ناگهانی به دفع ادرار، بیدار شدن از خواب (در شب) برای … زالو درماني, درمان بيماري, گیاهان دارویی, داروهای گیاهی, نسخه های گیاهی, درد مفاصل, دیسک ) بهرمند شوید ….. بطور مثال سرخجه، آبله، رازی و قانون ابوعلی سینا مجدد منتشر شده و به زبان …

درمان ها و نسخه های گیاهی برای ناباروری در مردان – عطاري …

www.attari.ir/…درماندرمان…ب/۱۳۶-درمان-ها-و-نسخه-های-گیاهی-برای-ناباروری-در-مردان
۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. – در بخش نسخه های این مقاله چند درمان برای آن ارائه شده است. …. تخم آن هم ادرار آور بوده، در زیاد شدن شير، مخصوصا اسپرم و خون كاملا مؤثر مى باشد. *. …. طبيعت آن: گرم و خشك در مرتبه اول است(ابن سینا) ولى آن را معتدل در حرارت و برودت مى دانند. …. مخلوط كرده و صبح، ظهر و شب و هر مرتبه يك قاشق شربت خورى از آن را ميل كنيد.

هاشم بیک زاده: ایران به جام جهانی صعود می‌کند – سرگرمی جدید

downloadfun7.ir/news/29156
۱ روز پیش – نسخه بوعلی سینا برای درمان شب ادرارینسخه بوعلی سینا برای درمان شب ادراری · بازیگر تاج و تخت به اولین فیلم فرهاد صفی نیا پیوست.

مزاج شناسی ۲ دم ؛مشخصات دموی ها و درمان | سایت شخصی …

www.firouzi.org/?p=2905
مشخصات افراد دموی و درمان آن. … دكتر جون يه نسخه بپيچ برامون . … و تخم كتان بوداده و شاهدانه بو داده و كله گنجشك جوان (توصیه بوعلی سینا مصرف آش با كله ….. در خردسالی لکنت زبان و شب ادراری هم داشتم که با خوردن عسل و تخم کبوتر تقریبا درمان شد اما …

درمان انواع جوش صورت به روش طب سنتی وبراساس مبانی سته …

faratebco.ir/…/درمان-انواع-جوش-صورت-به-روش-طب-سنتی-وبراساس-مبانی-سته-ضرور…
ابن سینا به داد معده ام برس! … ۱۳۹۲/۱۲/۱۷ شب ۲۰:۳۷ | بازدید: ۱۶۰۶ | شماره مقاله: ۸۷ … ﺭﺍ ﺍﺯ ﺭﺍﻩ ﺍﺩﺭﺍﺭ ﺩﻓﻊ ﮐﻨﺪ ﺍﻣﺎ ﺑﻪ ﮐﺮﺍت ﺩﯾﺪﻩ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﺍﻓﺮﺍﺩی ﮐﻪ ﺩﺍﺭﺍی ﯾﺒﻮﺳﺖ ﻣﯽﺑﺎﺷﻨﺪ ﺑﻪ ﻣﺸﮑﻼت ﭘﻮﺳﺘﯽ ﻧﯿﺰ ﻣﺒﺘﻼ ﻣﯽﮔﺮﺩﺩ … ﭘﺲ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﯿﻦ ﭘﻮﺳﺖ ﻭ ﺍﻋﻀﺎ ﺩﺍﺧﻠﯽ ﺑﺪﻥ ﻣﺸﺨﺺ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻣﺎ ﻣﯽﺑﺎﯾﺴﺖ ﺟﻬﺖ ﺩﺭﻣﺎﻥ، ﺍﺑﺘﺪﺍ ﺍﻋﻀﺎ ﺩﺍﺧﻠﯽ ﺭﺍ … ﺩﺭ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﻭﻅﯿﻔﻪ ﻁﺒﯿﺐ ﻭ ﺩﺭﻣﺎﻧﮕﺮﻁﺐ ﺳﻨﺘﯽ ﻭ ﯾﺎ ﻁﺐ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻧﺴﺨﻪ ﺍی ﺭﺍ ﺑﭙﯿﭽﺪ ﮐﻪ ﺍﺑﺘﺪﺍ ﻁﺮﻑ …

Print – لیست قیمت

attari-online.com/index.php?route=product/pricelist/printable&sort…
زکام و نزله را نافع است،سرفه را درمان می کند،تقویت باه و نیروی جنسی،قوت بخش …. تکرر و بی اختیاری و شب ادراری،برخی عفونت های ادراری. … از شیخ بوعلی سینا روایت شده است که هرکس این معجون را به مدت ۱هفته بخورد آنچه را … حب سینا کد ۱۱۷

۱۸ – طب ایرانی – RSSing.com

girlishness8.rssing.com/chan-5399504/all_p18.html
حتی به گفته ابوعلی سینا برای صاف كردن قوز نیز می¬توان آن را بكار برد . … درمان شب ادراری کودکان : روغن مالی شکم و زیر شکم و مثانه با روغن کنجد و نیز خوردن …. این نسخه درصورت رعایت کامل باعث رفع کم خونی و فقر آهن و حتی درمان تالاسمی مینور …

گفتگو با سید احمد حسینی مُعَرف داروی درمان هپاتیت C | بنار …

banarcity.ir/?p=2254&print=1
لطفا در رابطه با کشف داروی درمان بیماری هپاتیت C توضیح دهید. … میگرنی – بیماریهای قلبی،عروقی – بیماریهای گوارشی – بیماریهای مجاری ادراری – گوش … کتاب هایی چون طب الکبیر – طب ابو علی سینا – گوهر شب چراغ – طب المفید – حلیه المتقین.

آبان ٩٠ – گیاه درمانی.زیره.زعفران.زرشک.الو.گوجه.سیر.پیاز …

robabnaz1.persianblog.ir/1390/8/
۱۷ آبان ۱۳۹۰ ه‍.ش. – مصرف این گیاه قدمت چندین هزار ساله دارد و قدیمی ترین نسخه ی درمانی این گیاه در … این چای، یک نوشیدنی خوش رنگ، خوش مزه و دل چسب است که در شب های سرد …. قلب را تقویت می کند، ادرار آور است، ترشح کبد را زیاد می کند و مواد سوداوی و …… ابوعلی سینا می‌فرمایند: عطر اسطاقدوس دارای خاصیت قوی خواب کننده و مخدر است.

درمان انگل در کودکان

www.bargozideha.com/tag/درمان-انگل-در-کودکان
این علائم عبارت است از: * خارش معقد: کرم ماده بارور عمدتا شب‌ ها از دستگاه گوارش خارج می … افتراقی آن با عفونت ادراری است: در عفونت ادراری، سوزش ادرار در هنگام دفع ادرار است، نه … داروهای ضد کرم و انگل : نسخه هاي تك دارويي جهت بررسی و مطالعه مطالب مرتبط با … نکته جالب این جاست که اطبّای قدیم – مثلاً جناب ابن سینا در کتاب قانون …

ناباروری مردان؛ علت ها و درمان ها – مهرخانه

mehrkhane.com › صفحه نخست › بهداشت و سلامت
نسخه موبایل; |; آرشیو; |; پیوند ها; |; اوقات شرعی; |; درباره ما; |; تماس با ما; |; RSS … معاون پژوهشی و فناوری پژوهشگاه ابن سینا اضافه کرد: این آزمایش، آزمایش مهمی ست که باید به صورت … حتی ممکن است که عفونت های ادراری در دوران نوجوانی به طور درست درمان نشده باشند و این امر مشکلاتی را به وجود می آورد. ….. زیاد گردوبخورید مرتب وهر شب .

[DOC]سیاه‌دانه داروی شفابخش

https://d1.islamhouse.com/data/fa/ih…/fa_seyah_daneh_darooye_shafa_bakhsh.doc
شب ادراری کودکان: … سیاه دانه بیش از سه هزار سال پیش مورد توجه مردم بوده، و از این گیاه برای درمان بیماریهای تنفس، ناراحتی های ….. مؤلف کتاب «قانون» (ابوعلی سینا) و دیگران در باره ی تأثیر زعفران در قرص کافور تصریح کرده اند. ….. نسخه ی اول:.

دکتر مرتضی صفایی | فروشگاه تندیس سپاهان

www.tandissepahan.ir/product-tag/دکتر-مرتضی-صفایی/
درمان با طب گیاهی … در شیراز برای درمان قولنج یا پشت شانه که درد می گیرد یک نفر پشت سر بیمار که نشسته … ادرار ) شب ادراری ، درمان بی اختیاری دفع منی و سرعت انزال ، درمان ورم پروستات و بندآمدن … نسخه های گیاهی حکیم ابوعلی سینا به زبان ساده.

توصیه های طبی عارفان [بایگانی] – گفتگوی دینی

www.askdin.com/archive/index.php/t-20486.html
این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده … ایشان در پاسخ شخصی که درمان بیماری قند ( دیابت) را از ایشان پرسید فرمودند: هندوانة … ابوعلی سینا شانزده بیماری مهلک را با مصرف گوشت گاو و گوساله مرتبط می داند. … خواب در شب ۳- بسیاری جماع ۴- زیادی خوردن و نوشیدن در شب ۵- نگه داشتن ادرار

خواص میوه ها و سبزیجات – نسخه قابل چاپ – جامعه مجازی دانشگاه …

www.pnuforums.ir/printthread.php?tid=785
۷ مرداد ۱۳۸۸ ه‍.ش. – براي درمان سنگ هاي ادراري، گل هاي نارگيل را خشک کرده و پودر کنيد و سپس آن را با ….. شاید به همین دلیل حکیم عالیقدر ایرانی ابوعلی سینا، گلابی یا ….. بهتر است آن را در یخچال گذاشته تا در طول شب رفع انجماد شود؛هم چنین می توانید …

عوامل موثر بر حالات پوست از دیدگاه ابوعلی سینا – طب سنتی …

www.tim.ir/post-17.html
یکی از مباحثی که در کتاب حکیم بزرگ ابن سینا در کتاب قانون به آن اشاره نموده … نسخه: باقالی پوست کنده، لوبیا گرگی و بذر ترب را بکوب و با بذر پوست کندۀ … را با مقداری زعفران مخلوط کن و شب بر چهره بمال و فردای آن شب با آب پز بنفشه و امثال آن … دستگاه ادراری-تناسلی (۱۳) · دستگاه گوارش و کبد (۳۵) · طب سنتی ایران (۲۳۱) …

آشنایی با خواص زغال‌‌ اخته – وبسایت تخصصی ام اس سنتر

mscenter.ir › پزشكي › پزشكي › خواص خوراکی ها
۲۱ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. – ۴پست – ‏۴ نویسنده

در این رابطه ابوعلی سینا دانشمند و پزشک مشهور اسلام، آب زغال‌اخته را برای … نظریه‌ای وجود دارد که زغال‌اخته برای درمان شب‌ادراری بچه‌ها هم مفید است.

خارش بلغمی – پرتال درمان تخصصی طب سنتی

www.telemediran.com/ComDisease/6-506/مزاج-بیماری-۶۱۰/خارش-بلغمی-۳۸۱٫aspx

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A