خانه » جدیدترین اخبار ورزشی » وزارت خارجه آمریکا: سردار سلیمانی جزو افرادی است که در فهرست تحریم قرار دارد

اطلاعیه سایت

وزارت خارجه آمریکا: سردار سلیمانی جزو افرادی است که در فهرست تحریم قرار دارد

وزارت خارجه آمریکا: سردار سلیمانی جزو افرادی است که در فهرست تحریم قرار دارد


سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت سلیمانی جزو افرادی است که در فهرست (تحریم) قرار دارد و هیچ معافیتی برای سفر او در نظر گرفته نشده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری شب گذشته وزارت امور خارجه آمریکا به پرسشی درباره سردار قاسم سلیمانی پاسخ داد.

خبرنگاری از جان کربی پرسید: عکس هایی از قاسم سلیمانی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در حلب دیده شد که زیاد هم بود. این نخستین بار نیست که او برخلاف ممنوعیت بین المللی سفر، به خارج سفر کرده است. آیا این چیزی است که شما قصد داشته باشید در هر سطحی آن را مطرح کنید یا اینکه شما از اجرای این طرح دست برداشته اید؟

جان کربی در پاسخ گفت: خیر، ما قصد داریم با شرکای خود در شورای امنیت سازمان ملل مشورت کنیم که چگونه نگرانی های خود را در این باره رفع کنیم. ما مدت ها است که گفته ایم ایران باید انتخاب کند که آیا این کشور قصد دارد در کمک به حل مسالمت آمیز مناقشاتی مثل سوریه نقش مثبت ایفا کند؟

وی خطاب به این خبرنگار افزود: گفته شما کاملا درست است، سفر وی یک نقض محسوب می شود. وی جزو افرادی است که در فهرست(تحریم) قرار دارد. هیچ معافیتی برای سفر او در نظر گرفته نشده است و این مسئله (سفر) نقض قطعنامه UNSCR 2231 است.

همانطور که گفتم کاملا انتظار داریم که این موضوع در داخل شورا (امنیت) مطرح شود.

۱۳۹۵-۰۹-۳۰
سیاستمنبع مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
جدیدترین های 95
عکس