خانه » جدیدترین اخبار ورزشی » دریانوردی که خواننده شد

اطلاعیه سایت

دریانوردی که خواننده شد

دریانوردی که خواننده شد


خواننده آلبوم انگلیسی‌زبان “شکوفایی” دو آلبوم دیگر آماده کرده و به فکر برگزاری اولین کنسرتش است.
مهدی کریمی کار اصلی اش دریانوردی است و از سال ۷۳ در استخدام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است. ۲۰ ترانه سروده  هشت‌ تای آن گزیده‌وار انتخاب شد و در قالب آلبوم “شکوفایی” (Bloom) در مهرماه سال ۸۹ به بازار آمد. آلبوم “شکوفایی” اولین آلبوم در تاریخ فرهنگ و هنر ایران است که تماماً به زبان انگلیسی خوانده شده است.
وی درباره تاثیر دریانوردی روی خوانندگی  گفت :بدون تردید بی‌تأثیر نبوده است. سرشت من ذاتاً کنجکاو است، یعنی به دریا نرفته‌ام که با درآمد آن خانه و ماشین بخرم و افتخار اداری کسب کنم. با مردم گپ می‌زدم و کارم را یک جور دیگر می‌دیدم. وقتی شما شهاب باران می‌بینید، افق را برای چند ساعت گم می‌کنید و یا با کشتی در گله نهنگ‌ها شنا می‌کنید، اتفاقات نادری را تجربه کرده‌اید و خواسته یا ناخواسته آن محیط روی‌تان تأثیر گذاشته است. علاوه بر آن دریانوردی مسئولیتی دارد که وقتی شما آن را می‌پذیرید، برای سال‌ها در مورد امانت‌های زیادی که در دست دارید، تصمیم‌گیرنده می‌شوید. این امانت‌ها پرسنل کشتی، پرچم کشور و محموله یا مسافران هستند که پذیرفتن مسئولیتشان، آدم را زمخت و سخت‌خو می‌کند.
در سال ۸۸ در دریای سرخ یک ترانه گفتم که به صورت آنی ملودی‌اش را هم ساختم و حالا قرار است برای آلبوم فارسی ضبط شود. قطعاً حضورم در دریا تأثیرگذار بوده که آن واژه‌ها آمدند و در بیان احساسی که داشتم نقش‌ بازی کردند. محیط کار، طبیعت هر انسانی را تغییر می‌دهد و او را شکل کارش می‌کند. یک طرف من آب شش و یک طرف دیگر شش. روح و روانم نیز همین‌طور شده است. بنابراین حضور در دریا بدون تردید روی ادبیات آدم مخصوصاً در قالب هنر تأثیر می‌گذارد./هنر آنلاین

۱۳۹۵-۰۹-۳۰
فرهنگمنبع مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
جدیدترین های 95
عکس