خانه » جدیدترین اخبار ورزشی » بانک مرکزی: افزایش نرخ ارز گذرا و فصلی است

اطلاعیه سایت

بانک مرکزی: افزایش نرخ ارز گذرا و فصلی است

بانک مرکزی: افزایش نرخ ارز گذرا و فصلی است


مدیر اداره صادرات بانک مرکزی اطمینان داد که تقاضای بالا در بازار ارز که سبب افزایش قیمت دلار شده است، با آغاز سال نو میلادی فروکش می کند.
به گزارش ایرنا، قیمت دلار روز چهارشنبه به دلیل افزایش چشمگیر تقاضا در بازار آزاد رو به فزونی نهاد و از محدوده ۴۰ هزار ریال هم عبور کرد.
صرافان و فعالان بازار ارز، این افزایش را ناشی از بالا بودن تقاضا برای خرید دلار و متناسب نبودن آن با حجم ارز موجود در بازار عنوان می کردند.
در این زمینه صمد کریمی تقاضای ایجاد شده در بازار را فصلی، گذرا و غیربنیادین ارزیابی کرد و گفت: با توجه به تحلیل های بانک مرکزی، نرخ های کنونی ارزهای عمده در بازار مقطعی و بیشتر ناشی از تقاضای پایان سال میلادی است.
کریمی افزود: انتظار می رود با گذر از این مقطع زمانی، تقاضای ارز مسافرتی و تجاری در بازار فروکش کرده و نرخ حواله جات ارزی کاهش یابد.
وی اضافه کرد: در سه ماهه پایانی سال و با ورود ارز صادرکنندگان غیرنفتی و افزایش عرضه بانک مرکزی بازار تعدیل خواهد شد.
این مدیر بانک مرکزی به مردم توصیه کرد در شرایط کنونی به هیچ عنوان سراغ تقاضاهای سفته بازی، احتیاطی و تبدیل دارایی در بازار نروند.
وی در عین حال گفت که عوامل غیربنیادین نظیر افزایش فعالیت دلالان ارز، تحرکات معامله گران فردایی و امروزی و استمرار پدیده قاچاق کال و ارز کنترل بازار را دشوار می کند.
به گزارش ایرنا، ولی اله سیف رئیس کل بانک مرکزی هم چندی پیش افزایش نرخ دلار در بازار آزاد را ناشی از تقاضای فصلی دانسته و گفته بود که تجربه سال های گذشته نشان داده که با عبور از این مقطع زمانی و ورود ارز صادرکنندگان غیرنفتی به بازار، نرخ آن در بازار در سه ماهه پایانی سال کاهش می یابد.

۱۳۹۵-۱۰-۰۴
اقتصادمنبع مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
جدیدترین های 95
عکس